Forum matematică


proportionalitate

Ionut
Vizitator
2019-12-25 15:07:03

Un comerciant vinde la bucata ananas, 1000 de bucati costa 400 de lei, iar o singura bucata costa 3 lei.                      Cat costa 100 de bucati de ananas ?

Petrica
Vizitator
2020-01-07 23:35:08

Problema aceasta nu este corect formulata. Ceva este in neregula cu enuntul.

  ^ Sus
  Răspunde | Subiect Nou

 

Forum

...
 

Noutăţi

 

Daca vreti sa ne dati o idee scrieti-ne la opinii@mateonline.net

Vă mulţumim!'